Jako táborové stany jsou především používány stany podsadové, které byly vynalezeny v Čechách a týpí šitá po vzoru severoamerických indiánů. Pro hromadné táboření lze však použít mnoho dalších typů stanů, jako je např. opět v Čechách vyvinutý a šitý stan Zubřík. Z nabídky výrobců a prodejců táborových stanů si můžete vybrat zde.


INDIOS s.r.o. 
INDIOS s.r.o. INDIOS s.r.o. INDIOS s.r.o.

Vyrábíme táborové stany všech typů. Chcete dovybavit váš tábor novými stany? Hledáte kvalitní týpí ve kterém můžete bez obav rozdělat oheň? S důvěrou se na nás obraťte.

Podsadové stany jsou táborovou klasikou. Zajímavostí je, že tyto stany byly vynalezeny v Čechách. Naopak v na míle nám vzdálené severní Americe vzniklo týpítajemný kužel, ze kterého trčí k nebi spoustu štíhlých tyčí a ze kterého může stoupat k obloze proužek šedavého kouře. Pro ty, kteří neměli tu možnost poznat týpí zevnitř, musíme zdůraznit, že se jedná o dokonalé přístřeší pro život v přírodě. Týpí je totiž skvěle větrané, světlé, v létě chladné, v zimě vyhřáté, odolá dešti a bouři a s plápolajícím ohněm uprostřed něj je příjemně útulné.

Název tohoto kuželu pochází z řeči indiánů Dakotů a můžeme ho přeložit jako domov. Asymetrický tvar týpí má řadu výhod. Více zkosená zadní strana lépe odolá západním větrům, v zadní části vnitřku stanu zůstává více prostoru pro vzpřímenou chůzi. Kouřové chlopně, které týpí propůjčují jeho elegantní vzhled, zajišťují bezproblémový odvod kouře. Od ostatních stanů podobného typu se týpí odlišuje vnitřní plachtou, tzv. liningem, která pomáhá již zmiňovanému snadnému odchodu kouře.

Všechna týpí jsou nabízena v základní nabídce v přírodní barvě, která dopřává uživatelům přes den příjemné světlo uvnitř stanu.

Vyrábíme táborové stany všech typů. Rádi Vám poradíme při výběru jednotlivých stanů a materiálů, aby nejlépe posloužily vašemu účelu. Naší prioritou je kvalita používaných stanových látek a jejich zpracování. Výběr našich materiálů je založen na dlouholetých zkušenostech. Všechny používané látky jsou impregnované. Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv nápadem, umíme zrealizovat Vaše představy.

Rádi vám poradíme při výběru jednotlivých typů stanů i materiálů, tak aby nejlépe sloužily vašemu účelu. Ať klasický podsadový tábor, týpiový tábor, nebo středověké ležení – vždy vám nabídneme optimální řešení. Naší prioritou je kvalita námi používaných stanových látek a jejich zpracování.

POZOR!! Zažít příjemnou atmosféru u ohně ve stanu vám umožní nejen týpí, nýbrž i v mongolské jurty nebo pohodlně transportovatelný Wigwam “Pantheon“ z naší nabídky. Vzbudili jsme vaši zvědavost? 

Telefon:   222 241 240, 775 773 399
E-mail:  stany@indios.cz
Web:  www.indios.cz
Kategorie:   Výroba a prodej 

 


 


 Tent Wood s.r.o. 

TENTWOOD s.r.o.  TENTWOOD s.r.o.  TENTWOOD s.r.o. 

Tradiční výrobce táborových stanů ze Mšena. Vyrábíme kvalitní dakotská týpí, podsadové stany, kuchyňské plachty, historické, vojenské a velkoprostorové stany, mongolské jurty. Šijeme z evropských bavlněných stanovek šesti gramáží, nehořlavých stanovek dvou gramáží a barevných stanovek šestnácti odstínů. Dodáváme týpiové tyče, podpěrné sloupy, obvodové tyče, kolíky, napínáky a další stanové doplňky. Provádíme opravy, čištění a impregnaci bavlněných stanů, plachet a přístřešků ke karavanům. Zkrátka vyrábíme „Stany pro život…“ – jsme v nich opravdu dobří, vyznáme se v nich, žijeme tím a baví nás to. Rádi Vám osobně řekneme více – rádi Vám odpovíme na vše, co Vás bude zajímat.

Telefon:   315 693 646, fax: 315 693 655, mob.:  777 769 149 
 E-mail:  info@tentwood.cz, Skype: famtents
 Web:  www.vltava2000.cz/famtentswww.tentwood.cz
Kategorie:   Výroba a prodej 


 


 

Týpko.cz

Týpko.cz slouží jako rozcestník pro výběr a nákup táborových stanů – především teepee a podsadových stanů OSADA. Teepee nabízíme ve velikostech od 2,8m (dětská teepee) až po 7,7m. Prodáváme vysoce kvalitní stany vyrobené v ČR. Zajistíme pro Vás kompletní dodávky stanů včetně všeho příslušenství – tyče na teepee, lining, kolíky, podsady ad.. Spolupracujeme s mnoha dětskými organizacemi, oddíly, školkami i dalšími zájemci o táborové stany. Na webu Týpko.cz najdete také spoustu informací o stanech.

Telefon:  +420 737 839 312
E-mail:  info@typko.cz
Web:  www.typko.cz
Facebook:  www.facebook.com/Typko.cz
Kategorie:   Prodej

 

 

 

 

 


 


 

RENTS s.r.o.
Rents s.r.o. RENTS s.r.o. RENTS s.r.o.

Stany značky FAM představují pro táborníky synonymum pro tradici, kvalitu, zpracováni a velký výběr, ať už se jedná o indiánská týpí, klasické podsady nebo křížové podsady umožňující bydlení v uzavřeném kompletu tří nebo čtyř stanů se společným prostorem, táborové plachty, historické stany, či jurty i pro celoroční táboření. Šijí se z kvalitních druhů stanovek v klasickém režném provedení, od gramáží 300 g/m2 až po 480 g/m2, od čisté bavlny přes směsová provedení až po stanovky s nehořlavou úpravou...

Telefon:  +420 315 693 058,  +420 777 769 145
E-mail:  fam@fam.czrents@rents.cz
Web:  www.fam.cz
Kategorie:   Výroba a prodej

 

 

 

 


 


 

 

MODIS 
 MODIS  MODIS MODIS 
Podsady a vybavení pro tábory. Pro vybavení či obnovu táborových základen nabízíme dřevěné stanové podsady, montované WC (rozměr 80 x 100 x 205 cm), stoly a lavice pro klubovny a táborové jídelny, dřevěné prvky a doplňky pro táborové stavby, táborové stavby z montovaných dřevěných panelů, vybavení kuchyní (velké hrnce a nádobí). Další nabídka: karimatky, spací pytle. Další táborové vybavení. . 
Telefon:   311 572 543,  603 949 625
E-mail:   info@modis.cz
Web:   www.modis.cz
Kategorie:   Výroba a prodej

 


 

 


 


 

LIMANSPORT 
LIMANSPORT   LIMANSPORT  LIMANSPORT
Skautská a táborová prodejna. E-shop a kamenný obchod s potřebami pro turistiku, táboření, tramping, kemping a skauting. Nabízejí vám stany, batohy, spací pytle, karimatky, oblečení, termoprádlo, obuv, vařiče, nože, čelovky, kompasy, krokoměry, termosky, pádla, vodácké potřeby., spací pytle a batohy a vybavení pro táboření a turistiku. Největší skautská prodejna v republice. Slevy pro skupiny.  
Telefon:   377 446 782,  732 943 910 
E-mail:   limansport@centrum.cz
Web:   www.limansport.cz
Kategorie:   Výroba a prodej 

 


 


 

FAM
FAM FAM FAM
Klasické Osady nabízí v současnosti několik dalších firem. My Vám však nabízíme také možnost sestavování těchto stanů do variabilních kompletů.
Naše křížová Osada umožňuje romantické bydlení v uzavřeném kompletu tří nebo čtyř stanů se společným prostorem a nabízí možnost jeho alternativního využití, např. jako jídelna, úložný prostor, nebo pro přespání dalších osob.
Telefon:  315 693 058,  777 769 146
E-mail:   fam@fam.cz
Web:   www.fam.cz
Kategorie:   Výroba a prodej 

 


 


 

SVITAP J.H.J. spol. s r.o.
SVITAP J.H.J. spol. s.r.o.

SVITAP J.H.J. spol. s.r.o.

 SVITAP J.H.J. spol. s.r.o.
Kdo se jednou vyspí v tee-pee, vyrobeném z přírodní bavlněné tkaniny, které je vybavené vším komfortem, co vněm má být, toho si tee-pee získá a už nepustí. Pokud máte děti a chcete s nimi jezdit do přírody, pak se pro Vás tee-pee stane skutečným požehnáním. Je dobře skladné, mobilní, vždy čisté, slunné, větratelné a je-li správně postavené, tak i nádherné. Vyrábíme jej v průměrech 4,5m, 5,2m, 6,0m, 6,2m, 7,5m.
Telefon:   461 568 231, 605 700 614 
E-mail:  hruby@svitap.cz
Web:  www.haly-svitap.cz
Kategorie:   Výroba a prodej

 

 

 

 


 


 

BIZON-STANY
BIZON-STANY BIZON-STANY BIZON-STANY
Máte zájem o dokonale vylepšený a zpestřený stan ?

Nabízíme stany, které jsou originálně zpracovány do nejmenšího detailu:                                              

-indiánské týpí doplněné kůží,  

-historické stany

-mongolské jurty  

-plátěné prodejní stánky.

Stačí se jen přesvědčit.

Telefon:   607 511 732
E-mail:   beranek.bizon@seznam.cz
Web: 

 www.bizon-stany.cz

Kategorie:   Výroba a prodej